Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Unia Nowa Sarzyna – San Kłyżów 3:2 (2:0)
bramki: Mateusz Iskra (38.), Dmytro Neverov (42.), Michał Kusy (78.) – Maciej Siek (85., 90.)

Unia: R. Kolano – K. Kostyra, T. Małek, M. Węglarz, R. Rogowski (46. S. Gnatek), M. Iskra, D. Neverov, M. Madej, P. Hanejko, W. Karwacki (77. M. Kusy), F. Gałdyś (46. K. Kucz).

San: S. Stój – S. Chmiel (80. P. Siek), D. Cichoń, D. Kata, B. Madej, A. Maziarz, D. Mroczek, P. Pięta, M. Siek, N. Siek, S. Siuta.

Do 24. kolejki kibice Unii czekali na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023. Przyszło ono w konfrontacji z Sanem Kłyżów. Początek meczu był w miarę wyrównany, z lekką przewagą gości, którzy zagrozili po rzucie wolnym, ale dobrze interweniował Kolano. Swoje szanse miała też Unia, najlepszą w 30 min., kiedy Karwacki wrzucił z prawej flanki, ale Iskra minął się z piłką, a Gałdyś trafił nie czysto. W 38. minucie Unia dopięła swego. Karwacki zagrał przytomnie do Madeja, a ten wyłożył piłkę Iskrze, który pewnym uderzeniem dał swojemu zespołowi prowadzenie. Cztery minuty później było już 2:0, kiedy sprzed pola karnego znakomicie przymierzył przy lewym słupku Neverov. Asystował Wojciech Karwacki. Goście mogli szybko zdobyć kontaktowego gola, ale Kolano wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Sanu. W 67. min Madej uderzył z wolnego nie wiele obok lewego słupka. W 75. min gospodarze zmarnowali okazję na 3:0, kiedy Karwacki zagrał do Madeja, a ten w znakomitej sytuacji przestrzelił obok prawego słupka. W następnej akcji już się powiodło, Madej pociągnął przy linii końcowej, zagrał do Kusego, a ten umieścił piłkę w bramce. Był to dla niego pierwszy kontakt z piłką, bo przed tą akcją pojawił się na placu gry. W końcówce Unici trochę się rozkojarzyli i stracili dwie bramki, których autorem był Maciej Siek. Na szczęście trzybramkowa zaliczka wystarczyła do zdobycia pierwszych trzech punktów.