Unia pokonała rezerwy Stalówki

Unia Nowa Sarzyna – Stal II Stalowa Wola 3:2 (2:1)

bramki: 0:1 Bartłomiej Kiełbasa (6.), 1:1 Eryk Sarzyński (11.), 2:1 Krystian Błajda (22.), 2:2 Mikołaj Burdzy (62.), 3:2 Eryk Sarzyński (88.)

Unia: Kolano – Wośko, Wiatr, Jandziński, Gnidec (68. Hanejko), Iskra, Sarzyński, Błajda, Gnatek (75. Łoin), Madej, Łuczak.

Stal II: Konefał – Omuru, Fedejko, Naslyan, Węglarz, Burdzy, Sokołowski, Kiełbasa, Pioterczak, Wojtak, Grabarz.

Pierwsze minuty należały do Unii, która zagroziła strzałami z wolnego Błajdy i główką Wośki. Jednak to goście już w 6. minucie wyszli na prowadzenie, po uderzeniu Kiełbasy. Unia odpowiedziała 5. minut później, kiedy znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego Sarzyński pokonał Konefała. Za chwilę w dobrej sytuacji znalazł się Łuczak, ale uderzył zbyt lekko i w środek bramki. Stal mogła znów wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystała świetnej sytuacji. To się zemściło, bo za chwilę piłka trafiła do Łuczaka, ten odegrał do Błajdy, który strzałem po ziemi tuż przy słupku zdobył bramkę na 2:1. Następnie nie wiele chybił z dystansu Iskra. W 42. min w pole karne Unii wbiegł Grabarz, ale na nasze szczęście minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi Łuczak uderzył obok prawego słupka. Kilka minut po zmianie stron gospodarzom przydarzyło się nieszczęście, Pioterczak uderzył niezbyt mocno w środek bramki, ale Kolano popełnił błąd i przepuścił piłkę pod nogami. Unia mogła szybko odpowiedzieć, kiedy z rzutu wolnego Sarzyński trafił w poprzeczkę. W 72. minucie Błajda padł faulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, uderzył mocno, ale golkiper Stali wyczuł jego intencje i wybronił. W 78. minucie golkiper gości otrzymał czerwoną kartkę za faul na Madeju przed polem karnym. Unici rzucili się na rywala, ale wciąż nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie gola. Dopiero w 88. minucie Łuczak wypuścił Sarzyńskiego, a ten uderzył w poprzeczkę, piłka odbiła się następnie za linią bramkową i arbiter zaliczył trafienie, które dało Unii trzy punkty.