Podlesianka odprawiona z kwitkiem

Unia Nowa Sarzyna – Podlesianka Kamień 5:0 (3:0)
bramki: P. Hanejko (13.), M. Madej (31.), W. Karwacki (35.), K. Wilkos (54.), P. Hanejko (89.)

Unia: Szczęch – Iskra (65. Dec), Kostyra, Gnatek (60. Staroń), Kiełbowicz (60. Leja), Łoin, Hanejko, Neverov (65. Kucz), Madej (60. Śliwa), Wilkos, W. Karwacki (65. Kostek).

Podlesianka: Bałut – Wośko, Sapuła, Dominik Story, Kołodziej, Daniel Story, K. Kowalski, Rodzeń, Kozak, M. Kowalski, Piróg.

Kolejne bardzo dobre spotkanie zanotowali piłkarze Unii, którzy w 8. kolejce pokonali Podlesiankę 5:0. Mecz rozegrano 28 września na stadionie w Nowej Sarzynie. Początek jeszcze na sucho, a od około 25 minuty toczył się w strugach deszczu. Jako pierwsi strzał na bramkę oddali goście, a konkretnie Kamil Wośko z rzutu wolnego ze sporej odległości. Szczęch bez problemu złapał piłkę. Unia wyszła na prowadzenie w 13. minucie. Z rzutu rożnego wrzucał Madej, a Hanejko najpierw głową trafił w nogi obrońcy, a następnie skutecznie poprawił nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Druga bramka padła po akcji Madeja, który zbiegł do środka pola karnego i przymierzył precyzyjnie tuż przy lewym słupku. W 35. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, a wrzutkę Wilkosa, wykończył skutecznym wślizgiem Karwacki. Po drugiej stronie z rzutu wolnego próbował Dominik Story, ale golkiper Unii był dobrze ustawiony. W końcówce pierwszej polowy, Unici mieli jeszcze przynajmniej trzy sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale Podlesianka zdołała wyjść z tych opresji obronną ręką. Druga połowa to potwierdzenie dominacji Unii, choć w pierwszych jej minutach przyjezdni mieli dwie sytuacje strzeleckie. Sprawę ułatwiła gospodarzom czerwona kartka dla Rodzenia, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Wilkosa. Jak się okazało, goście zostali skarceni podwójnie, bo po rzucie wolnym, Łoin trafił słupek, ale z prawej strony skutecznie dobił Wilkos. W kolejnych minutach okazji było sporo, brakowało jednak wykończenia. Dopiero tuż przed końcem wynik meczu ustalił Hanejko, który wykorzystał rzut karny po faulu na Wilkosie. Za chwilę czerwono-biało-niebiescy mogli cieszyć się z siódmej wygranej z rzędu.