Dramat Unitów. Stal wyszarpała zwycięstwo

Stal Nowa Dęba – Unia Nowa Sarzyna 2:1 (0:1)
bramki: Anes Kherouf (89.), Szymon Wośko (90. sam.) – (Eryk Sarzyński (25. k.)

Stal: Głód – Nowak (68. Furtak), Ciździel, Styka, Abu, Ciach, Mokrzycki, Kotrych, Serafin, Gorzelany, Florys (80. Anes)

Unia: Kolano – Wiatr (85. Karwacki), Gnatek, Wośko, Jandziński – Iskra, Sarzyński, Madej, Hanejko (55. Gnidec) – Błajda, Łuczak

O ogromnym pechu mogą mówić podopieczni Tomasza Głąba, którzy w środowe popołudnie rozgrywali zaległe spotkanie 18. kolejki klasy okręgowej. Wszystko przebiegało zgodnie z planem do 89. min, kiedy 3 pkt. były na wyciągnięcie ręki. Niestety z kilka minut nasz zespół trafił z nieba do piekła i zszedł z boiska jako pokonany.
W meczu jako pierwszy interweniował Kolano, po dalekim uderzeniu, które zmierzało pod poprzeczkę. Pierwsza akacja Unii to odegranie Madeja do Sarzyńskiego i jego strzał nad bramką. W kolejnej akcji Madej znakomicie wyłożył piłkę Łuczakowi, ten nie czysto trafił i chybił. Szkoda, bo to była stuprocentowa sytuacja. Próbował także Madej po podaniu Jandy, ale Głód był dobrze ustawiony. W 25. min Łuczak był faulowany w obrębie pola karnego. Jedenastkę na gola zamienił Sarzyński. Do przerwy nie było już klarownych sytuacji. Druga odsłona rozpoczęła się od okazji gospodarzy i nieudanym zamknięciu akcji przez Florysa. Unia odpowiedziała groźnie, kiedy Madej zagrywał do Błajdy, a temu zabrakło nie wiele by sięgnąć piłki. Następnie dwiema dobrymi interwencjami popisał się Kolano. Niestety w 89. min nasz bramkarz dał się zaskoczyć bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego i nie zdołał sięgnąć dobrze uderzonej futbolówki. Dopełnieniem pecha było samobójcze trafienie Wośki, który interweniował w polu karnym po podaniu z prawej strony. Trudno nie lamentować po takiej przegranej, ale niestety, takie spotkania się zdarzają i są nieodłącznym elementem piłki kopanej. Nie pozostaje nic innego, jak zapomnieć o tym meczu i pokazać się z jak najlepszej strony w niedzielnym pojedynku derbowym z Pogonią, który odbędzie się na stadionie Unii z uwagi na remont leżajskiego obiektu.


fot. www.facebook.com/stalnowadeba

Bramki ze spotkania:

Other Articles

Leave a Reply