Drugi mecz, drugie zwycięstwo!

LKS Brzyska Wola – Unia Nowa Sarzyna 1:6 (1:3)

bramki: Arkadiusz Staroń (36.) – Krystian Błajda (27., 45., 72.), Michał Madej (29.), Sebastian Gnatek (78.), Andrii Prykhodko (86.)

LKS: D. Kamiński – D. Winiarski (75. Ar. Hacia), A. Kyć, R. Socha, K. Kotulski – F. Wnuk (46. M. Czechera), A. Staroń, M. Wawrzak, M. Winiarski (78. P. Chmielewski), K. Sikorski (25. M. Masełek) – M. Leniart.

Unia: M. Żuraw – P. Wiatr, A. Klocek, K. Bigas, K. Jandziński – A, Prykhodko, J. Gnidec (46. S. Gnatek), E. Sarzyński (80. P. Hanejko), M. Rutyna (50. D. Kępa), M. Madej, K. Błajda.

żółte kartki: Wawrzak – Sarzyński, Jandziński, Bigas.

Czerwono-biało-niebiescy tym razem zaprezentowali dużo lepszą skuteczność niż w meczu inauguracyjnym z Olimpią. Strzelanie rozpoczął w 27. min Krystian Błajda, który zaskoczył Kamińskiego uderzeniem z rzutu wolnego ze sporej odległości, po którym piłka wpadła tuż przy prawym słupku. Za moment błąd gospodarzy wykorzystał Michał Madej, który odebrał obrońcy piłkę w polu karnym i od razu umieścił ją w bramce strzałem w długi róg. Gospodarze odpowiedzieli w 36. min, kiedy ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Arkadiusz Staroń. Unici dołożyli jednak trzeciego gola tuż przed przerwą. Madej wrzucił z lewej flanki, a Błajda po raz drugi pokonał golkipera Brzyskiej Woli. W drugiej połowie znów pierwszy trafił Błajda, kiedy wykończył głową wrzutkę z kornera Sarzyńskiego. „Krycha” skompletował tym samym hattricka. Piątego gola dorzucił Sebastian Gnatek, który pewnie wykorzystał jedenastkę, przyznaną za faul na nim samym. Wynik meczu na 6:1 ustalił Adrii Prykhodko, wykorzystując błąd Kamińskiego, który podał do naszego zawodnika, a następnie został przelobowany. Po tej wysokiej wygranej Unia awansowała na pozycję lidera w ligowej tabeli.