Jubileuszowe zwycięstwo z Olimpią

Unia Nowa Sarzyna – Olimpia Pysznica 2:0 (0:0)

bramki: Eryk Sarzyński (65.), Krystian Błajda (76.).

Unia: Żuraw – Wośko, Klocek, Wiatr, Jandziński, Gnatek (54. Bigas), Prykhodko (85. Hanejko), Sarzyński (65. Rutyna), Madej, Błajda, Kępa (59. Gnidec).

Olimpia: Koluch – Szado, Błażejowicz, Jabłoński, Dybka, Łyp, Laskowski, Cholewa, Murdza, Trawiński, Tofil.

Spotkanie inaugurujące rozgrywki ligowe pomiędzy Unią a Olimpią było szczególne dla gospodarzy, którzy świętowali w tym dniu jubileusz 70-lecia klubu. Był to zarazem debiut trenera Tomasza Głąba. W pierwszym składzie czerwono-biało-niebieskich mieliśmy debiutanta Ukraińca Andrija Prykhodko. Do zespołu powrócili ponadto Sebastian Gnatek i Arkadiusz Klocek.

Na trybunach swoich młodych następców oglądało wielu byłych znakomitych zawodników Unii, którzy przybyli na obchody jubileuszowe. Goście postawili jednak trudne warunki jubilatom. Unici wprawdzie przeważali, ale nie mieli pomysłu jak umieścić piłkę w siatce rywali. Groźnie było, m.in. po strzale Sarzyńskiego w boczną siatkę, uderzeniu Blajdy z przed pola karnego oraz wrzutce, która zatrzymała się na poprzeczce. Goście kilka razy kontrowali i Żuraw musiał interweniować.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej sytuacji gości, po której głową niecelnie uderzył Tofil. Unia odpowiedziała niecelnym strzałem z dystansu Błajdy. Blisko było kilka minut później, kiedy po wrzutce Sarzyńskiego z koronera, Wośko głową posłał piłkę minimalnie obok lewego słupka. Upragniony bramka padła w 65., kiedy Eryk Sarzyński pokonał z wolnego golkipera gości. Za chwilę strzelec bramki opuścił boisko, a zastąpił go debiutant Mateusz Rutyna. Pięć minut później w dobrej sytuacji znalazł się Gnidec, ale trafił w prawy słupek. Sytuacja wyklarowała się w 76. kiedy bramkę głową zdobył Krystian Błajda. Trzeciego gola mógł po chwili dorzucić Madej, ale uderzył nad bramką. Więcej goli już nie zobaczyliśmy i gospodarze po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

W okresie letnim w kadrze naszej drużyny doszło do kilku zmian:
Zespół opuścili:
❌ Marcin Pieróg?
❌ Piotr Gnatek ➡️ TG Sokół Sokołów Małopolski
❌ Alan Grześkiewicz
Do zespołu dołączyli:
✅ Sebastian Gnatek (Stal Stalowa Wola PSA)
✅ Mateusz Rutyna (Słowianin Grębów)
✅ Arkadiusz Klocek (KS Majdan Łętowski)
✅ Andrii Prykhodko (Partyzant MAL-BUD 1 Targowiska)
Ponadto do kadry powrócił Krzysztof Bigas, który zmagał się z kontuzją.
Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i sukcesów w dalszych rozgrywkach!

Bramki z meczu:

Fotogaleria:

Other Articles

Sparingi – lato 2021

Leave a Reply