Przekonywujące zwycięstwo z Francesco

Unia Nowa Sarzyna – Francesco Jelna 9:1 (3:0)
bramki: D. Neverov (2. 8., 63. k.), W. Karwacki (15.), D. Półtorak (52., 71., 76., 83.). K. Kucz (81.) – B. Miazga (75.)

Unia: Szczęch – J. Iskra, Małek (65. Drelich), Kostyra, Szwedo, Hanejko (55. Kucz), Neverov, W. Karwacki, Bąk (60. Węglarz), Madej, Półtorak.

Francesco: Wiatr – Wośko, Stopyra, Leśko (46. Chojnacki), Krzemiński, Kozak (46. Chmura), Golik (60. Baran), Bukowski (70. Chmielowiec), J. Borek (46. K. Borek), Miazga, Półćwiartek.

To był chyba najlepszy mecz w wykonaniu czerwono-biało-niebieskich w tej rundzie. Już w 2. minucie strzelanie rozpoczął Neverov, który otrzymał podanie od Półtoraka i umieścił piłkę strzałem po ziemi w długi róg. Ten sam zawodnik podwyższył kilka minut później na 2:0, tym razem uderzając przy lewym słupku, a asystował Madej. Zdezorientowani goście dali się zaskoczyć ponownie w 15. min, kiedy Madej zagrał na środek do Karwackiego, a ten strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce. W pierwszej połowie goście uderzali trzykrotnie na bramkę Szczęcha, ale i Unici mieli swoje szanse na kolejne bramki. Zaraz po przerwie świetnej okazji nie wykorzystał Neverov, ale za moment Półtorak przytomnie zachował się w polu karnym i uderzył obok wychodzącego Wiatra. Asystę zaliczył Karwacki, który kilka minut później wywalczył także rzut karny. Do jedenastki podszedł Neverov i mocnym strzałem przy lewym słupku podwyższył na 5:0. Szósta bramka to konsekwencja błędu bramkarza gości, który zagrał do Karwackiego, ten wyłożył piłkę Półtorakowi, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić ją w siatce. Goście o honorowe trafienie postarali się na kwadrans przed końcem, kiedy z prawej flanki wrzucił Półćwiartek, a akcję zamknął Miazga z bliskiej odległości. To tylko podrażniło miejscowych, którzy jeszcze trzykrotnie zaskoczyli rywala. Najpierw znakomite podanie Karwackiego wykorzystał Półtorak, później znów podanie Karwackiego na gola zamienił Kucz, a wynik meczu w 83. min ustalił Półtorak, który wykończył podanie od Madeja. Wynik mógł być dwucyfrowy, bo w międzyczasie nasz kapitan, Półtorak i Neverov zmarnowali jeszcze po stuprocentowej sytuacji.

Wyniki drużyn młodzieżowych:

Juniorzy Starsi A1:
Azalia Wola Zarczycka – Unia Nowa Sarzyna 1:7
bramki: S. Krupa – K. Kucz (3x), M. czapla, D. Leja, B. Karwacki (2x)
Unia: Sarzyński – Czapla (67. Mazurs), Rudziński, Kolano (46. B. Karwacki), Kiełbowicz (20. Dec), Konior (70. Płachta), Kucharzak (60. Niżnik), Kucz, Mieleszko, Leja, Stępień (60. Amarowicz).

Juniorzy Młodsi B1:
Unia Nowa Sarzyna – San Wierzawice 6:1
bramki: Sz. Niżnik, Sz. Czaja (2x), B. Kucharzak, B. Loryś, J. Lipiński – P. Kątnik
Unia: Flis – P. Czaja, A. Dec (46. M. Dec), Sz. Czaja, Kucharzak (46. Stańko), Łyko, Janik, Loryś, Szeliga, Niżnik (85. Lipiński), B. Półćwiartek.