Pucharowa wygrana Unii

W końcu dobre wieści. 24 sierpnia młodzi piłkarze grający w seniorach Unii pokonali 5:2 San Kłyżów i awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowali trampkarze, a młodzicy wysoko przegrali z Mielcem.

⚽️Unia Nowa Sarzyna – San Kłyżów 5:2
bramki dla Unii: S. Gnatek, D. Półtorak, M. Kusy, F. Gałdyś, M. Kusy.

Unia: Szczęch – Węglarz, Gnatek, Weremiński, P. Kusy, W. Karwacki, Jasiński (60. Kucz), Kostyra, M. Kusy, Półtorak, Gałdyś (65. Romański)

Z bardzo dobrej strony pokazali się Unici w pucharowym spotkaniu z ligowym rywalem z Kłyżowa. Końcowy wynik 5-2 w pełni odzwierciedla to co się działo na boisku. Początkowe minuty meczu to wzajemne badanie się drużyn, a pierwsza bramka powinna paść w 26 min. kiedy to Gałdyś nieczysto uderzył z główki mając przed sobą tylko bramkarza. Minutę później ten sam zawodnik po fantastycznym dograniu od P. Kusego został w ostatniej chwili przyblokowany przez obrońcę. W 30 min. aktywny dzisiejszego dnia Gałdyś wywalczył rzut wolny przed polem karnym, a Gnatek sprytnym strzałem wyprowadził Unią na prowadzenie. W 41min. P. Kusy świetnie obsłużył Półtoraka posyłając mu piłkę w „uliczkę”, ten spokojnie minął bramkarza i podwyższył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą Półtorak miał ochotę na kolejnego gola. Unici wyszli z kontrą, a Gałdyś dograł do niego piłkę, ale jego strzał z 16 metrów dobrze wybronił bramkarz. W 49 min w sytuacji sam na sam nie pomylił się napastnik Kłyżowa notując kontaktową bramkę. Ale Unici tego dnia nie odpuszczali. W 54 min. o piłkę z obrońcą Sanu zawalczył Gałdyś i wygrał ten pojedynek. Następnie wychodząc sam na sam z bramkarzem dograł do M. Kusego który dopełnił formalności i podwyższył prowadzenie. Odpowiedź Sanu była równie szybka i dwie min. później mamy wynik 3-2. Goście po rozegraniu rzutu wolnego znów łapią kontakt. W 65 min strzał Piotra Kusego broni bramkarz. W 70 min. Gałdyś po akcji braci Kusy podwyższa prowadzenie na 4-2. Wyraźnie zaskoczonym gościom puszczają nerwy i po pogawędce z sędzią od 73 minucie grają w osłabieniu. Chwilę później powinna paść kolejna bramka dla Unii, Półtorak z prawej flanki idealnie wrzuca do M. Kusego, ale znakomita interwencja bramkarza chroni gości przed stratą kolejnego gola. Co się jednak odwlecze to nie uciecze i w 85 min. M. Kusy znów obsłużony przez Półtoraka ustala wynik spotkania na 5-2.

⚽️Trampkarze: 23 sierpnia 2022 r.
🥅Unia Nowa Sarzyna – GKS Majdan Sieniawski 10:0
bramki: Bartosz Kucharzak (3x), Damian Szeliga, Adrian Dec, Szymon Czaja (2x), Paweł Czaja (2x), Dawid Dużak.

⚽️Młodzicy: 23 sierpnia 2022 r.
🥅Unia Nowa Sarzyna – APPN Mielec 0:16