Retman Ulanów zatopiony

Unia Nowa Sarzyna – Retman Ulanów 6:1 (5:1)
bramki: K. Wilkos (8.), K. Wilkos (15.), M. Madej (17.), K. Wilkos (33.), P. Hanejko (33.), M. Madej (90.) – D. Hasiak (23.)

Unia: Sarzyński – Śliwa, Kostyra, Gnatek (80. Dec), Iskra, Neverov (70. Staroń), Łoin (70. B. Karwacki), Hanejko, W. Karwacki (60. Kostek), Wilkos (60. Leja), Madej.

Retman: D. Drozd, Jabłoński, Erdzik, Hasiak, Lewiński (63. Szkutnik), Życzyński (52. K. Skiba), Łomotowski (46. Ważny), Wiejak, G. Drozd (T. Skiba), Tyczyński, Szewc.

Liczba kolejnych zwycięstw z rzędu Unii wzrosła do 9. Tym razem w meczu 10. kolejki, który odbył się 13 października br., czerwono-biało-niebiescy nie dali szans trzeciemu w tabeli Retmanowi Ulanów. Wszystko w zasadzie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął Konrad Wilkos. Najpierw w 8. min dobił piłkę obronią przez bramkarza po strzale Karwackiego. Kilka minut później przejął piłkę w polu karnym po wrzutce Madej i huknął nie do obrony. Za chwilę było już 3:0, kiedy znakomitym uderzeniem z dystansu bramkarza gości zaskoczył Michał Madej. Nadzieję w serca gości wlał Daniel Hasiak, który wykorzystał rzut karny po faulu Gnatka. Jak się potem okazało, było to jedynie trafienie Retmanu w tym meczu. Unia przed przerwą zaskoczyła jeszcze dwukrotnie. Najpierw bardzo dobre podanie od Madej wykorzystał Wilkos, dla którego było to już trzecie trafienie w meczu, a następnie znakomicie z rzutu wolnego tuż przy prawym słupku przymierzył Piotr Hanejko. Goście stracili na dodatek Erdzika, ukaranego żółtą kartką, a następnie drugą żółtą za dyskusje i gesty pokazywane w stronę arbitra.
Druga połowa nie obfitowała już w tak dużą ilość goli. Unia stworzyła sobie co prawda wiele dobrych sytuacji, ale skuteczność już zawodziła. Dopiero w ostatniej minucie Michałowi Madejowi udało się zaskoczyć Drozda, kiedy uderzył mocno i precyzyjnie w długi róg. Gdyby Unia wykorzystała choć część swoich okazji, to wynik z pewnością byłby dwucyfrowy.

Juniorzy Młodsi B1, 8. kolejka:
Unia Nowa Sarzyna – Kolejarz Knapy 25:0
bramki: Kucharzak (6x), Siuzdak (5x), Sarzyński (4x), Półćwiartek (3x), Niżnik (3x), D. Dec (2x), Sz. Czaja, Janik.