Świąteczna wygrana w Hucisku

Sokół Hucisko – Unia Nowa Sarzyna 1:3 (0:2)
bramki: Paweł Stępień (81.) – Krystian Chmiel (25.), Piotr Hanejko (35.), Mariusz Szwedo (52.)

Sokół: Cisło (90. Paul) – Kostyra, Kuźmiak (46. D. Płachciak), Ligas, Mączka, K. Płchciak (46. Kurcaba), Rajski (46. P. Stępień), A. Siuzdak (83. B. Siuzdak), I. Stępień (75. D. Loryś), Ł. Stępień, S. Stępień (55. B. Loryś).

Unia: Sarzyński – Bąk, Małek, Kostyra, J. Iskra (90. Węglarz), Przepłata, Szwedo (65. Gnatek), Hanejko, Chmiel (80. B. Karwacki), Neverov (72. Kucz), Madej.

Piłkarze Unii sięgnęli po drugie zwycięstwo tej wiosny. W świąteczną Wielką Sobotę pokonali Sokoła w pobliskim Hucisku 3:1. Mecz od zdecydowanych ataków rozpoczęła Unia, która oddała kilka strzałów, w tym jeden z dystansu. W końcu Neverov znakomicie zagrał na lewo do Chmiela, a ten spokojnym uderzeniem po ziemi pokonał Cisłę. Goście mogli szybko wyrównać po indywidualnej akcji Łukasza Stępnia, ale uderzenie zawodnika, który reprezentował kiedyś barwy Unii, dobrze wybronił Sarzyński. W 35 min. było już 2:0. Piotr Hanejko przejął piłkę na połowie rywala, minął jednego zawodnika, a następnie między dwoma nacierającymi go obrońcami wpadł w pole karne i pokonał precyzyjnym strzałem przy prawym słupku wychodzącego golkipera. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie, Unia zadała trzeci cios. Neverov wrzucił z prawej flanki, a piłkę do siatki skierował Mariusz Szwedo. Goście mogli zdobyć bramkę w 71. minucie, ale znów świetnie interweniował Sarzyński, wygrywając pojedynek z Pawłem Stępniem. Unia zagroziła po rzucie rożnym, kiedy głową uderzał Neverov, a po kolejnym rożnym Kucz trafił w poprzeczkę. W 81. minucie gospodarze zdobyli gola honorowego, po mocnym uderzeniu Pawła Stępnia przy lewym słupku. W końcówce bliski zdobycia gola był jeszcze Madej, kiedy na raty interweniował bramkarz Sokoła.