Trzecie zwycięstwo Unii w rundzie wiosennej

Unia Nowa Sarzyna – ŁKS Łowisko 4:0 (1:0)
bramki: Krystian Błajda (39. k.), Krystian Błajda (49.), Piotr Hanejko (80.), Artur Łuczak (90.)

Unia: Kolano – Gnatek (63. Łoin), Wośko, Gnidec, Jandziński, Iskra, Sarzyński, Błajda (81. Kusy), Karwacki (25. Hanejko), Madej, Łuczak.

ŁKS: Świder – Kawalec, Ożóg, Dabek, Kozak, Gumieniak, Leja, Doktor, Delekta, Olko, Bolka.

W pierwszych minutach Unici mieli swoje okazje, aby pokusić się o szybką bramkę. Niestety zabrakło wykończenia, szczególnie w sytuacji Błajdy. Dziesięć minut później Jandziński minął dwóch rywali, przed sobą miał tylko wychodzącego bramkarza, zdecydował się jednak zagrać na bok do Łuczaka, który nie ruszył do piłki, bo był na pozycji spalonej. W 20. minucie mocno z dystansu, obok lewego słupka uderzył Sarzyński. Za chwilę po ziemi próbował Łuczak, ale golkiper był dobrze ustawiony. W kolejnej akcji w polu karnym padł faulowany Karwacki, arbiter się zawahał, ale pomimo protestów gospodarzy nie podyktował jedenastki. Zawodnik Unii z kontuzją musiał opuścić plac gry, a jego miejsce zajął Hanejko. Goście odpowiedzieli groźną akcją, po której Kolano zatrzymał Olkę. W 34. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Hanejko, ale jego strzał wybronil z trudem Świder. Kolejna próba, to strzał z dystansu Iskry i rzut rożny, po którym ręką zagrał jeden z gości. Rzut karny na bramkę zamienił Krystian Błajda. W doliczonym czasie pierwszej połowy Łuczak technicznym uderzeniem posłał piłkę nad bramkarzem, ale Olko wybił wybił ją przed linią bramkową.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy, kiedy po wrzutce w pole karne Błajda głową podwyższył na 2:0. W 68. minucie dobre podanie dostał Leja, ale jego uderzenie fantastycznie wybronił Kolano. Unia odpowiedziała stałym fragmentem gry, po którym Madej uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Goście mieli także swoją szansę, ale przestrzelili nad bramką. Nie trafił także w dobrej sytuacji Michał Madej. W 80. minucie Hanejko skutecznym uderzeniem zamknął akcję z prawej strony i podwyższył na 3:0. Kilka minut później Sarzyński znakomicie wypuścił Łuczaka, ten dryblingiem położył obrońcę i bramkarza i umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik meczu na 4:0.

W meczu Unia – ŁKS Łowisko funkcję spikera pełnił Sławomir Adamski, nie był to debiut, bo wcześniej zdarzało mu się pełnić tę funkcję, ale mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie z nami przeżywał mecze Unii bez kłopotów technicznych.