Tylko remis na inaugurację sezonu

Unia Nowa Sarzyna – Jodła Przychojec 2:2 (1:2)
bramki: Michał Madej (36.), Dariusz Łoin (67. k.) – Piotr Bubiłek (12.), Michał Świeżawski (26.)

Unia: Szczęch – J. Iskra, Kostyra, Łoin, Hanejko (82. Leja), Gnatek, Przepłata (82. Śliwa), Kucz (46. Neverov), Madej, W. Karwacki (76. Wilkos), Kostek (46. B. Karwacki).

Jodła: Kaczor – Maciej Świeżawski, Miazga, Bubiłek, Gdula, Baj, Drożdżal (86. Knap), Fusiarz (55. Sarzyński), Jakubek, Michał Świeżawski, Czerwonka (75. Zawada).

Remis 2:2 w meczu 1. kolejki A-klasy można uznać za falstart nowego sezonu. Unici byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji, a jednak sami musieli drżeć o wynik, aż do 67. minuty. Zaczęło się źle, bo zespół Michała Madeja stracił bramkę w 12. minucie, kiedy to niepilnowany, doświadczony Bubiłek wpakował piłkę tuż przy prawym słupku. Unici ruszyli do przodu, ale nie mogli znaleźć recepty na pokonanie Kaczora. Na domiar złego, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Świeżawski i goście prowadzili już 2:0. Czerwono-biało-niebiescy zaskoczeni takim obrotem sprawy, wciąż atakowali, ale w ich poczynaniach było sporo nerwowości. Dopiero w 36. minucie po dużym zamieszaniu pod polem karnym rywali i rozpaczliwych interwencjach bramkarza i obrony, w końcu Michał Madej umieścił piłkę w bramce. W drugiej odsłonie wciąż przeważali gospodarze, ale atakowali zbyt małą liczbą graczy, aby osiągnąć efekty w postaci kolejnych bramek. Pomocnicy byli zbyt mocno cofnięci, zamiast wspierać poczynania ofensywne. W 67. min Hanejko był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem Dariusz Łoin, który powrócił do Unii po kilkuletniej przerwie. Choć czasu na zdobycie zwycięskiej bramki było jeszcze sporo, to zabrakło pomysłu, jak przełamać dobrze dysponowaną defensywę gości, dlatego Unici nieoczekiwanie stracili pierwsze punkty już na starcie rywalizacji.