Unia Nowa Sarzyna – Stal Nowa Dęba 2:1 (2:1)

bramki dla Unii: samobójcza (8.), Łuczak (19.)

Unia: Żuraw – Pieróg, Jandziński, Wośko, Gnidec, Grześkiewicz, K. Błajda, Wiatr (63. Grabarz) , Iskra, Madej, Łuczak.

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

Już od pierwszych minut Unici posiadali wyraźną przewagę i często gościli pod bramką Stali. Prowadzenie przyszło szybko, bo już w 8. minucie. Z prawej flanki wrzucał groźnie po ziemi Wiatr, a jeden z obrońców gości interweniował tak niefortunnie, że pokonał swojego bramkarza. 10 minut później było już 2:0, kiedy Artur Łuczak minął dwóch rywali i strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Unici powinni pójść za ciosem i zdobyć kolejne bramki. Niestety nie wykorzystali kilku dobrych okazji, m.in. Madej, Łuczak i Błajda. To się zemściło, bo goście po szybkiej kontrze, zdobyli bramkę kontaktową, na raty bo pierwsze uderzenie wybronił Żuraw, ale przy dobitce już skapitulował.

Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany, bo swoje okazje miały oba zespoły. Unia atakowała, a goście szukali szans w kontratakach. W 56. min w dobrej sytuacji znalazł się Madej, ale jego uderzenie golkiper Stali zdołał sparować na róg. Za chwilę Madej z drugiej strony pola karnego przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Z każdą minutą przewaga Unii rosła. W 65. min wprowadzony chwilę wcześniej Grabarz miał bardzo dobrą okazję, podawał jednak do Łuczaka i połapali się we wszystkim obrońcy. Wydawało się, że lepszym rozwiązaniem byłoby samodzielne wykończenie akcji. Kilka minut później strzał Grabarza głową zablokowali obrońcy, a Iskra uderzył po ziemi obok prawego słupka. Bliski szczęścia był także Łuczak, ale po jego strzale i po rękach bramkarza piłka odbiła się od poprzeczki. Napastnik Unii uderzał groźnie także z rzutu wolnego, ale bramkarz był dobrze ustawiony i zdołał wybronić. Na kilka minut przed końcem Błajda w dobrej sytuacji przestrzelił nad bramką. Nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia. Unia wygrała w skromnych rozmiarach, ale w pełni zasłużenie i ma komplet trzech wygranych w lidze.