Drugie wiosenne zwycięstwo Unii

Unia Nowa Sarzyna – LKS Brzyska Wola 2:0 (1:0)

bramki: Michał Madej (12.), Krystian Błajda (74.)

Unia: Kolano – Wośko, Łoin, Wiatr (31. Hanejko – 72. Bieńkowski), Jandziński, Iskra (76. Gnatek), Sarzyński, Gnidec, Madej (86. Karwacki), Błajda, Łuczak.

Mecz 17. kolejki klasy okręgowej rozpoczął się od wręczenia gospodarzom okolicznościowego grawertonu od PZPN-u z okazji 70-lecia klubu, który przekazał prezes Podokręgu Stalowa Wola Józef Kornatowski. Następnie w ramach wsparcia dla walczącej Ukrainy i byłego zawodnika Unii Andrija Prykhodki, Unici zaprezentowali flagi Polski i Ukrainy.

W pierwszej akcji meczu bliski pokonania Czenczka był Jandziński, ale gościom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. 11 minut później po podaniu Błajdy prowadzenie dla Unii zdobył Michał Madej, który uderzył w długi róg bramki rywali. W kolejnych minutach Unia napierała, ale przyjezdni bronili się skutecznie. Następne fragmenty zaostrzyły grę, z urazem kostki murawę opuścił Wiatr. Dogodnych sytuacji już nie było, choć Unia miała kilka stałych fragmentów gry. Po zmianie stron dobrą okazję miał Hanejko, ale uderzył niecelnie. Z dystansu nad bramką posłał piłkę także Błajda.
W kolejnych minutach rozpętała się wichura, a z boiska powiało trochę nudą. Dopiero w 65. minucie zakotłowało się pod bramką gości. Mocną wrzutkę Sarzyńskiego odbił bramkarz, a dobitkę Łuczaka wybronili obrońcy. Kilka minut później Unia podwyższyła na 2:0. Bieńkowski zagrał do Łuczaka, ten odegrał do Błajdy, który strzałem po ziemi w długi róg umieścił piłkę w siatce. W ostatnim kwadransie Unia bezapelacyjnie przeważała, ale goście skutecznie się bronili. Debiutujący w barwach Unii Radosław Kolano nie miał zbyt wiele pracy, ale można było zauważyć, że szybko się aklimatyzuje w nowym zespole.