Unia Nowa Sarzyna – Słowianin Grębów 2:0 (2:0)

bramki: K. Błajda (21.), S. Grabarz (31.)

Unia: Żuraw – Pieróg, Wośko, Gnidec (86. Herdyna), Wiatr, Iskra, Grześkiewicz, Błajda, Grabarz, Madej, Łuczak.

Słowianin: Jurek – M. Ciba, Rak, Majka, Dąbek, Maciuba (89. Kowalczyk), Lesiak (84. Zygmunt), Kułaczkowski, Marek (86. P. Ciba, Łukasik – Laskowski

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

SKRÓT MECZU (wideo)

Unici, mający dotychczas komplet zwycięstw na koncie byli faworytami tej konfrontacji. Początek spotkania to potwierdzał, bo czerwono-biało-niebiescy posiadali przewagę i stworzyli kilka groźnych sytuacji. W przodzie aktywny był przede wszystkim Szymon Grabarz. Na bramkę trzeba było poczekać do 21. minuty, kiedy to Krystian Błajda z rzutu wolnego zdobył piękną bramkę, za którą dostał należne brawa. Za chwilę ten sam zawodnik także z wolnego uderzył tuż nad poprzeczką. Po dwóch kwadransach gry było 2:0. Błajda wypuścił Grabarza, ten przełożył sobie piłkę na prawą nogę i pokonał wychodzącego bramkarza gości. Słowianin miał kilka stałych fragmentów gry, ale bez większego zagrożenia pod bramką Żurawia.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był już bardziej wyrównany i to goście mieli w tym okresie groźniejsze sytuacje, w tym jeden strzał, po którym Żuraw piąstkował piłkę na rzut rożny. Unia zagroziła w 65. minucie po ładnej dwójkowej akcji Grabarza i Błajdy, ale ten drugi nieudanie lobował. Dalsza część meczu nie zachwyciła. Sporo walki w środku pola, nie było okazji, które mogłyby zmienić wynik. Unici zwyciężyli zatem piąte kolejne spotkanie.