Unia pokonała Transdźwig Stale

Unia Nowa Sarzyna – Transdźwig Stale 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Kamil Jeczeń (2.), 1:1 Michał Madej (12.), 2:1 Michał Madej (52.), 3:1 Eryk Sarzyński 3:1 (54.)

Unia: Gnatek – Pieróg, Łoin (70. Kępa), Jandziński, Wośko, Iskra, Grześkiewicz, Sarzyński, Madej (88. Gałdyś), Wiatr (81. Gnidec), Błajda (90. Węglarz).

Transdźwig: Biało – Dziuba (67. Borkowski), Stala, Durda (87. Stępień), Surdy, Jeczeń, R. Rzepiela (57. Wolski), J. Rzepiela, Stąporski, Szlęk, Pyszczek.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie stracili bramkę. Stąporski zagrał do Jeczenia, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później znakomite uderzenie z wolnego Madeja wyłapał z największym trudem golkiper, a po wznowieniu gry z rożnego, Pieróg zagrał głową do Błajdy, ten jednak nie zdążył przyłożyć nogi. Wyrównanie przyszło w 12. minucie. Michał Madej dostał dobrą piłkę od Sarzyńskiego, minął bramkarza i umieścił ją w siatce. W 22. minucie Unia groźnie kontrowała, Madej zagrał na środek do Błajdy, a ten uderzył tuż nad bramką gości. Chwilę później podobna sytuacja, tym razem dogrywał Wośko, a uderzył Sarzyński. W 37. min obok lewego słupka posłał piłkę Wiatr.

W drugiej połowie pierwsza zagroziła Unia. Madej wszedł w pole karne i uderzył przy krótkim słupku, ale Biało był dobrze ustawiony. W 52. min Michał Madej wykorzystał świetne podanie Błajdy i po raz drugi pokonał Roberta Białę. Za chwilę po wznowieniu gry, Madej zagrał do Sarzyńskiego, a ten technicznym strzałem podwyższył prowadzenie Unii na 3:1. W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Błajda, ale Biało zdołał wybronić. Unici wrócili na zwycięską ścieżkę, po przegranej w derbach.