Ważne zwycięstwo Unii ze Zdziarami

Unia Nowa Sarzyna – LZS Zdziary 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Wojciech Filip (17.), 1:1 Szymon Kochowski, 2:1 Eryk Sarzyński (55.)

Unia: Gnatek – Pieróg, Łoin, Jandziński, Kępa (83. Kowal), Grześkiewicz, Wiatr, Sarzyński, Madej (75. Gnidec), Błajda, Filip (89. Kusy).

Pierwszy kwadrans pojedynku Unii ze Zdziarami zasygnalizował, jak będzie wyglądał ten mecz. A był to okres wyrównanej, zaciętej gry z dużą ilością walki z obu stron. Lepsze okazje mieli goście, ale Unici wyszli obronną ręką i sami zadali cios rywalom. W 17. min Wojciech Filip wbiegł w pole karne gości i mocnym strzałem dał Unii prowadzenie. Niedługo po wznowieniu gry dobrą okazje mieli goście, ale skończyło się na rzucie różnym. W 24. min gospodarze przeprowadzili ładną kontrę, ale Sarzyński trafił w boczną siatkę. W 30. minucie goście doprowadzili do wyrównania, na rajd zdecydował się Szymon Kochowski, nikt z Unitów nie był w stanie przerwać akcji i mocnym uderzeniem przy lewym słupku pokonał Gnatka. Dwie minuty później Sarzyński z rzutu wolnego posłał piłkę nie wiele obok lewego słupka. W 40. minucie Madej minął sprytnie rywala i zagrał na środek do Sarzyńskiego, ale jego uderzenie zablokował obrońca. Po szybkiej kontrze Gnatek uratował Unię dobrą interwencją. Pierwsza połowa mogła się podobać ze względu na szybkie tempo gry i kilka ładnych akcji. Drugą połowę lepiej rozpoczęła Unia, która wykazywała większą ochotę do gry ofensywnej. Najpierw z rzutu wolnego uderzył Błajda, później strzał Filipa z największym trudem wybronił bramkarz, ale po podaniu Madeja, piłkę przejął Sarzyński, który strzałem po ziemi dał Unii prowadzenie. Z chwilę Pieróg po rzucie różnym uderzył nad poprzeczką, a Filip po podaniu Błajdy uderzył nieczysto w dobrej sytuacji. W kolejnych minutach tempo gry nieco siadło. Dopiero w 77. po rzucie rożnym wspaniałą interwencją Gnatek uratował swój zespół przed stratą gola. Zaraz po wznowieniu gry Sarzyński stanął oko w oko z Wołoszynem, ale tym razem golkiper Zdziar był górą. W 90. minucie bliski był jeszcze Błajda po uderzeniu z prawej strony pola karnego. Unici dopięli swego i sięgnęli po kolejne, siódme zwycięstwo w rundzie wiosennej. Już w środę derby z Pogonią w Leżajsku.