Wysokie zwycięstwo Unii z Sanem

Unia Nowa Sarzyna – San Kłyżów 8:2 (5:0)

bramki: Patryk Wiatr (24.), Patryk Wiatr (25.), Eryk Sarzyński (30.), Michał Madej (39.), Eryk Sarzyński (45.), Tomasz Drygaś (55. sam.), Krystian Błajda (61.), Krystian Błajda (76.) – Szymon Siuta (65.), Sylwester Kutyła (85.)

Unia: Kolano – Jandziński, Wośko, Gnatek (78. Węglarz), Gnidec (64. Karwacki), Wiatr, Iskra (72. Kucz), Sarzyński, Błajda, Madej (66. Kusy), Łuczak.

San: Stój – Cichoń, Pięta, Białas, Kutyła, Drygaś, Kochan, Kąta, Siuta, Mroczek.

Początek meczu Unii z Sanem należał do gospodarzy, którzy już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Gnidec wrzucił z lewej flanki do Łuczaka, ale ten w dobrej sytuacji nie czysto trafił w piłkę. Za kilka chwil po ładnej kombinacyjnej akcji Sarzyński trafił w boczną siatkę. W 16. minucie ładną dwójkową akcję Łuczaka z Błajdą wykończył ten drugi, ale bramkarz nie miał większych problemów z wyłapaniem piłki. Dopiero w 24. minucie Unici dopięli swego, kiedy Wiatr skutecznie zamknął wrzutkę z lewej strony. Minutę później znów Wiatr skutecznie zamknął podanie z prawej strony i było 2:0. Za kilka minut Wiatr był faulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Sarzyński. W kolejnych minutach dobrą okazję zmarnował Błajda, który chybił z bliskiej odległości, a następnie Łuczak uderzył zbyt lekko. W 39. min na 4:0 podwyższył Madej, który posłał piłkę technicznym strzałem przy prawym słupku. W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję miał Wiatr, ale nie zdołał zamknąć wrzutki Łuczaka. Wynik pierwszej połowy ustalił pięknym lobem Eryk Sarzyński. Na początku drugiej połowy, w dobrej sytuacji znaleźli się Wiatr i Łuczak, ale pogubili się w dryblingach. Za chwilę strzał Madeja zablokowali obrońcy. W 55. min Madej wrzucił z prawej strony, a Tomasz Drygaś skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później Łuczak trafił w słupek. Siódmą bramkę zdobył Krystian Błajda, który wykorzystał wrzutkę Sarzyńskiego i głową ubiegł bramkarza. W 65. minucie zakotłowało się pod bramką Unii, ofiarne interwencje nie przyniosły efektu i Szymon Siuta wpakował piłkę do siatki. Niedługo po wznowieniu gry Sarzyński ostemplował słupek bramki gości, a w następnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Karwacki, ale zupełnie przestrzelił. W 76. Błajda ładnym uderzeniem głową w okienko podwyższył na 8:1. Kibice czekali na dziewiątą bramkę Unii, a tymczasem to goście zdobyli drugą za sprawą uderzenia Kutyły. Więcej goli już nie padło, Unici mogli wygrać w wyższych rozmiarach, ale zmarnowali kilka dogodnych sytuacji.