Znakomite rozpoczęcie rundy wiosennej

Olimpia Pysznica – Unia Nowa Sarzyna 0:4 (0:2)
bramki: Krystian Błajda (2.), Eryk Sarzyński (33.), Eryk Sarzyński (51.), Artur Łuczak (82.)

Unia: Szczęch – Gnidec, Gnatek (71. Łoin), Wośko, Jandziński (85. Staroń) – Iskra, Sarzyński, Madej (82. Karwacki), Hanejko (65. Bieńkowski) – Błajda (85. Kusy), Łuczak.

Okazałe zwycięstwo na inaugurację piłkarskiej wiosny zanotowali piłkarze Unii, którzy pokonali w Pysznicy tamtejszą Olimpię 4:0. Mecz znakomicie ułożył się dla podopiecznych Tomasza Głąba, bo już w drugiej minucie zaskoczyli rywali za sprawą dwójkowej akcji Łuczaka z Błajdą. Ten drugi wykorzystał nie najlepszą interwencję bramkarza i skierował piłkę do siatki. W kolejnych minutach nie było dogodnych sytuacji, a zawodnicy obu ekip próbowali gównie strzałami z dystansu. W 33. minucie Sarzyński popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego w lewy górny róg. Golkiper Olimpii nie miał większych szans na skuteczną interwencję i było 2:0. W końcówce pierwszej części gospodarze oddali groźny strzał, po którym piłka niemalże musnęła poprzeczki bramki strzeżonej przez Szczęcha. Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się świetnie dla Unii. Łuczak odegrał do Sarzyńskiego, a ten strzałem z dystansu skierował piłkę do siatki tuż przy lewym słupku. Kilka minut później po wrzutce Błajdy, Łuczak trafił w prawy słupek. Nasz napastnik jednak dopiął swego w 82. minucie, kiedy wykorzystał podanie Sarzyńskiego i ustalił wynik meczu na 4:0. Czerwono-biało-niebiescy mogli podwyższyć rozmiary wygranej, ale swoich szans nie wykorzystali Sarzyński i Błajda.