Zwycięstwo numer dziewięć! Unia lepsza od Olimpii

Unia Nowa Sarzyna – Olimpia Pysznica 5:1 (4:1)

bramki: Artur Łuczak (1., 44. i 86.), Krystian Błajda (10. i 19.) – Błażejowicz (25. karny).

Unia: Żuraw – Pieróg, Wośko, Jandziński, Gnidec (85. Herdyna), Wiatr, Iskra, Grześkiewicz (46. Bieńkowski), Błajda (70. Bigas), Madej (75. Gałdyś), Łuczak.

Olimpia: Rogala – Haliniak, Błażejowicz, Stelmach, Jabłoński (75. Maślach), Bąk, Drelich (53. Dybka), Szado, Młynarczyk, Tofil (85. Trawiński), Wermiński (66. Urbanik).

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

SKRÓT MECZU (wideo)

Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej akcji meczu wyszli na prowadzenie po uderzeniu Łuczaka przy prawym słupku. Unici poszli za ciosem. Napór przyniósł efekt już w 10. minucie kiedy to po wspaniałej zespołowej akcji Błajda podwyższył na 2:0. Kilka minut później ten sam zawodnik strzałem sprzed pola karnego tuż przy słupku zaskoczył golkipera Olimpii. Goście nieco otrząsnęli się i ruszyli do przodu. Wiatr, chcąc wybić piłkę poślizgnął się i zagrał przypadkowo ręką w polu karnym. Arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Błażejowicz. Unici mogli szybko odpowiedzieć, po ładnej akcji, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Chwilę później bliski był Iskra, którego uderzenie z dystansu zatrzymało się na słupku. Kiedy wydawało się, że do przerwy nie padnie więcej bramek, Łuczak zaskakującym uderzeniem ustalił wynik pierwszej połowy na 4:1.

O ile padało od pierwszej minuty, to druga odsłona toczyła się przez pierwsze 25 minut w strugach deszczu. Nie sprzyjało to widowisku i na murawie nie wiele się działo. Z wolnego próbowali Madej i Błajda, goście odpowiedzieli strzałem nad poprzeczką. Najlepszą stuprocentową okazję zmarnował Wiatr, który miał dużo czasu i miejsca, żeby przyjąć piłkę i przymierzyć. Zdecydował się jednak na strzał z pierwszej piłki i chybił obok prawego słupka. W 77. goście zagrozili po strzale z wolnego, ale Żuraw skutecznie interweniował. Za moment Łuczak wrzucił z lewej flanki, ale Bieńkowski minimalnie się spóźnił z zamknięciem tej akcji. Bramka padła dopiero w 86. minucie, a jej autorem był Łuczak. To było jego trzecie trafienie w tym spotkaniu. Chwilę po wznowieniu gry, Bigas minimalnie przestrzelił głową. Za chwilę arbiter zakończył mecz, a czerowno-biało-niebiescy mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej i utrzymania pozycji lidera.