Zwycięstwo Unii na inaugurację rundy wiosennej!

Azalia Wola Zarczycka – Unia Nowa Sarzyna 1:3 (0:1)

bramki: Andrzej Sobota (74.) – Konrad Jandziński (45.), Artur Łuczak (65.), Krystian Błajda (84.)

Unia: Gnatek – Pieróg, Jandziński, Wośko, Wiatr, Grześkiewicz, Sarzyński (86. Iskra), Błajda, Kępa (62. Łoin), Madej (68. Kowal), Łuczak.

Czerwono-biało-niebiebscy pomyślnie zainaugurowali piłkarską wiosnę i w pierwszym meczu tego jubileuszowego dla klubu roku pokonali Azalię Wola Zarczycka 3:1. Rywal postawił w derbach gminnych trudne warunki i miał podstawy do tego, aby powalczyć o korzystniejszy rezultat. Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu Unii. Mozolnie budowane ataki były w większości zatrzymywane przed polem karnym rywala. Stałe fragmenty gry też nie przynosiły efektów. Azalia miała w tym okresie gry lepsze sytuacje, najpierw za sprawą uderzenia Grzegorza Soboty, a potem jego brata Andrzeja. W obu sytuacjach dobrze ustawiony był debiutujący w bramce Unii Piotr Gnatek. Unici mieli dobrą okazję po zamieszaniu, ale kolejne uderzenia były blokowane, aż do strzału nad poprzeczką Wośki. Kiedy wydawało się, że w pierwszej odsłonie bramek nie zobaczymy, w ostatniej akcji, po rzucie różnym gola dającego prowadzenie zdobył głową Konrad Jandziński.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli Unici, którzy ruszyli odważniej do ataku i zagrozili po strzałach Kępy i Łuczka. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 65. min kiedy świetną wrzutkę Jandzińskiego wykończył pewnym strzałem Łuczak. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, ale Pieróg uratował swój zespół, wybijając piłkę z linii bramkowej. Kilka minut później Gnatek wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy, który próbował uderzyć przy krótkim słupku. W 74. minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego, kiedy technicznym strzałem Andrzej Sobota pokonał Gnatka. Sytuację uspokoił Krystian Błajda, który strzałem głową po dalekiej wrzutce podwyższył prowadzenie Unii na 3:1 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.
W zespole Unii zadebiutowało dziś czterech nowych zawodników, od pierwszej minuty Gnatek, Kępa i po przerwie Łoin i Kowal.