Zwycięstwo z Wierzawicami na koniec rundy

Unia Nowa Sarzyna – San Wierzawice 3:0 (1:0)
bramki: W. Karwacki (33.), K. Chmiel (60.), M. Madej (89.)
Unia: Sarzyński – J. Iskra, Kostyra, Małek, Węglarz (46. Szwedo), Gnatek (46. Hanejko), Madej, Chmiel (89. Czapla), Neverov (46. Bąk), Karwacki (77. Kucz), Półtorak.

San: Niemczyk – A. Heliniak, Sereda (61. Wawrzaszek), Siuzdak, Wiśniowski (76. M. Heliniak), Żak (83. Szczęch), A. Tołpa, Gęślak, M. Tołpa, Marek (68. Fimiarz), Pustelny (60. Lizak).

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej podopieczni Daniela Kijaka wykonali plan, jakim było zwycięstwo z ostatnim w tabeli Sanem Wierzawice. Wydawało się, że Unici wygrają to spotkanie w wyższych rozmiarach, ale tym razem nie stworzyli sobie tak wielu sytuacji i nie byli tak skuteczni jak w poprzednich meczach na własnym stadionie. Na pierwszą bramkę przyszło poczekać ponad pół godziny. Półtorak bardzo przytomnie uruchomił prostopadłym podaniem Karwackiego, a ten mocnym strzałem przy krótkim słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Drugie trafienie miało miejsce po godzinie meczu. Półtorak próbował minąć zwodem rywala, ten interweniował tak, że piłka trafiła do Chmiela, który w sytuacji sam na sam nie dał szansy Niemczykowi. Ostatnie słowo należało do kapitana Unii. Madej zbiegł z prawej strony pola karnego do środka, mijając obrońcę, a następnie spokojnym, mierzonym uderzeniem przy lewym słupku ustalił wynik meczu.
Wygrana z Sanem była siódmą w rundzie jesiennej. Unici zanotowali jeszcze po trzy remisy i porażki. Daje to na półmetku rozgrywek trzecie miejsce ze stratą pięciu punktów do liderującej Podlesianki Kamień. Wydaje się, że z w tej klasie rozgrywkowej powinno wyciągnąć się więcej, ale drużyna aspirująca do powrotu do okręgówki słabo spisywała się w meczach wyjazdowych, z których wygrała tylko jedno spotkanie. Najbardziej nasze konto obciążają wstydliwe porażki w Starym Mieście i Brzyskiej Woli. Porażka lidera w ostatnim meczu w Stanach, nieco poprawiła sytuację Unii, która wciąż może walczyć o pierwsze miejsce, a tym samym uniknięcie barażu. Najskuteczniejszymi zawodnikami w tej rundzie byli Dawid Półtorak i Dmytro Neverov, którzy zdobyli dla zespołu po dziewięć bramek. Dwie mniej uzyskał Wojciech Karwacki.

Bramki z meczu:

Wyniki drużyn młodzieżowych:

Juniorzy Młodsi B1:
Victoria Giedlarowa – Unia Nowa Sarzyna 0:8
bramki: O. Mieleszko, B. Karwacki (2x), D. Leja (3x), B. Kucharzak, K. Siuzdak.
Unia: Flis – A. Dec (70. Sz. Czaja), B. Karwacki, Kucharzak, Leja, Loryś (46. Lipiński), Łyko, Mieleszko (75. Siuzdak), Niżnik (55. Story), Szeliga (46. Wiatr), Turek (46. P. Czaja).

Other Articles

Remis w Górnie

Leave a Reply