Remis z rezerwami Stali na koniec sezonu

Unia Nowa Sarzyna – Stal II Stalowa Wola 1:1 (0:0)
bramki: Kamil Kucz (54.) – Filip Iskra (89.)

Unia: Kolano – Kostyra, Małek, Gnatek, Rogowski (46. Węglarz), Kucz, Neverov (85. Romański), Karwacki, Madej, Iskra (70. M. Kusy), P. Kusy.

Stal II: Chamera – Burdzy (66. Saj), Bystrek, Iskra, Krajanowski, Maj (58. Kogut), Naslyan, Omuru, Rębisz, Robótka (46. Panicz), Ziółkowski (46. Bulec).

Udane zakończenie nieudanego sezonu – tak można podsumować ostatni pojedynek Unitów z wiceliderem klasy okręgowej Stalą II Stalowa Wola. Mecz odważniej rozpoczęli gospodarze, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce gości. Świetnych okazji nie wykorzystali, m.in. Iskra, Neverov, Madej i Karwacki. Rezerwy Stali obudziły się nieco po przerwie i zaczęły częściej gościć pod bramką Kolany. To jednak Unia zaskoczyła jako pierwsza, kiedy piłka po ładnym uderzeniu z dystansu Kucza odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kilkanaście minut później Kolano dobrze wybronił strzał Omuru. Unia szukała drugiej bramki i była bardzo blisko, bo uderzenie głową Kostyry z największym trudem wybronił Chamera. Niestety w końcowych fragmentach gry goście wyrównali, kiedy centrostrzał Iskry zaskoczył Kolanę.
Unia zakończyła sezon na ostatnim miejscu w tabeli i spadła do A-klasy. Na swoim koncie zgromadziła 9 pkt., a bilans spotkań to 1 zwycięstwo, 6 remisów i 23 porażki. Unici zdobyli 31 bramek, z czego najwięcej – 8 Wojciech Karwacki, a stracili 121 goli. Szukając pozytywów w tym negatywnym sezonie, w którym zespół opierał się głównie na swoich młodych wychowankach, to trzeba zauważyć, że rozgrywał się z kolejki na kolejkę i w końcówce sezonu zanotował dobre występy z zespołami z czołówki. Przed nami krótka przerwa wakacyjna i rozpocznie się operacja A-klasa, oby tylko trwała ona jeden sezon.

Bramka Kamila Kucza:

Fotorelacja:

Other Articles

Leave a Reply