Transdźwig wyszarpał trzy punkty

Transdźwig Stale – Unia Nowa Sarzyna 3:2 (1:2)
bramki: Przemysław Stąporski (7.), Mirosław Kabata (57.), Mirosław Sawa (58.) – Piotr Hanejko (9.), Michał Madej (38.)

Transdźwig: Biało – Dziuba, Franus, Kabata, Kiliański, Misiak, Nurzyński (46. Galek), Sowa, Skrzek, Stąporski (88. Horodeński).

Unia: Kolano – Kostyra (46. Węglarz), Małek, Gnatek, Rogowski (55. P. Kusy), Hanejko, Neverov, Karwacki (80. Filip), Madej, Iskra (46. Kucz), Półtorak (88. M. Kusy).

W przedostatnim pojedynku sezonu 2022/2023, podopieczni Daniela Kijaka zmierzyli się w Stalach z tamtejszym Transdźwigiem. Meczu udanie rozpoczęli gospodarze, bo już w 7. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Stąporskiego. Zaledwie dwie minuty później wyrównał Hanejko, który wykorzystał rzut karny. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Unii dał Michał Madej i Unici schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. Niestety druga odsłona należała do goaspodarzy, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw wyrównał Kabata, a w kolejnej akcji wynik meczu na 3:2 ustalił Sawa.