Udane zakończenie sezonu. Unia – Zdziary 3:1

Unia Nowa Sarzyna – LZS Zdziary 3:1 (0:1)

bramki: Michał Madej (58.), Eryk Sarzyński (62.), Michał Kusy (88.) – Adam Cichoń (6.)

Unia: Żuraw – Wośko, Jandziński, Karwacki (56. Hanejko), Gnidec, Wiatr (89. Węglarz), Iskra, Sarzyński, Błajda, Madej (86. Kusy), Łuczak (89. Kucz).

Zdziary: Płoskoń (82. Bąk) – Startek, Słownik, Siudak, Kiełbowicz, R. Wojtas, P. Wojtas, Sobiło, Machaj, A. Cichoń.

Mecz kończący zmagania Unii w klasie okręgowej sezonu 2021/2022 nie zaczął się najlepiej, bo już w 6. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia Adam Cichonia. Unia odpowiedziała groźnym strzałem sprzed pola karnego Błajdy, ale golkiper gości dobrze interweniował. W 16. minucie Sarzyński indywidualne minął dwóch rywali i zagrał do Łuczaka, ten zdążył do piłki i uderzył, ale golkiper był dobrze ustawiony. Kilka minut później znów w dobrej sytuacji znalazł się Adam Cichoń, ale Żuraw popisał się bardzo dobrą interwencją. Za chwilę zakotłowało się pod bramką Zdziar, ostatni uderzył Madej, ale piłka zatrzymała się na słupku. W kolejnej akcji strzał Sarzyńskiego zablokował obrońca, a po rzucie rożnym znów Sarzyński uderzył tuż nad poprzeczką. Unia napierała coraz mocniej, ale goście skutecznie się bronili. Do końca pierwszej połowy Unici wyraźnie przeważali, zamykając rywala na swojej połowie, ale nie potrafili umieści piłki w siatce. Blisko było m.in. w 44. minucie kiedy Łuczak zagrał na środek do Błajdy, a ten minimalnie chybił obok lewego słupka. Druga połowa rozpoczęła się od świetnej interwencji Żurawia, a po stronie Unii odnotowaliśmy zablokowane uderzenie Madeja, a następnie Łuczaka nad poprzeczką. W kolejnych minutach okazji było coraz więcej, ale brakowało szczęścia. Były strzały tuż przy słupku, kontrowersyjna sytuacja związana z zagraniem ręką w polu karnym, a w końcu w 58. minucie Madej strzałem przy lewym słupku dał Unii wyrównanie. To dało impuls do dalszych ataków i już cztery minuty później Eryk Sarzyński uderzył z wolnego, a piłka przeszła pod rękami interweniującego Płoskonia i wpadła do bramki. W 76. minucie powinno być 3:1, ale piłka po strzale Wiatra zatrzymała się na poprzeczce. W końcówce trzecią bramkę zdobył wprowadzony wcześniej na murawę Michał Kusy. Było to jego debiutanckie trafienie w drużynie seniorów. Unici byli bliscy podwyższenia na 4:1, ale Błajda po rękach bramkarza trafił w słupek. Czerwono-biało-niebiescy zasłużenie wygrali i dobrze zakończyli rundę wiosenną, w której zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.