Unia bez punktów w meczu z Gorzycami

Unia Nowa Sarzyna – Stal Gorzyce 2:3 (1:2)
bramki: M. Madej (30.), P. Hanejko (65.) – D. Andrasik (25.), A. Golik (45.), R. Rogowski (55. samobójcza).

Unia: Kolano – Małek, Kostyra, Gnatek, Rogowski (60. Kucz), Neverov (60. P. Kusy), Hanejko (70. M. Kusy), Karwacki (88. Węglarz), Iskra, Madej, Półtorak (85. Stępień).

Stal: Paterek – Chara (46. Madera), Różański, Winiarski, Przepiórka, Golik, Falasa, Machowski, Kwiatkowski, Ivakhnenko, Andrasik (76. Filipiak).

3 maja, w Narodowe Święto Niepodległości Unia rozegrała u siebie mecz 22. kolejki klasy okręgowej ze Stalą Gorzyce. Pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu mieli gospodarze, kiedy Półtorak wrzucił w lewej flanki do Karwackiego, ale ten nie czysto trafił w piłkę. Goście po niefrasobliwości w naszej defensywie odpowiedzieli bramką Andrasika. Kolejna okazja to zagranie Karwackiego do Iskry, który uderzył nad poprzeczką. Wyrównanie przyszło w 30 minucie, kiedy Madej odebrał piłkę rywalowi i po indywidualnej akcji uderzył przy prawym słupku bramki Paterka. Goście szybko mogli zdobyć drugiego gola, kiedy arbiter podyktował mocno wątpliwy rzut karny, ale Winiarski trafił w poprzeczkę, a jego dobitkę złapał Kolano. Niestety tuż przed przerwą Golik zamknął skutecznie wrzutkę i głową wpakował piłkę do bramki Unii. Niedługo po zmianie stron Stal zaskoczyła po raz trzeci. Machowski trafił w słupek, piłka odbiła się od Rogowskiego i przekroczyła linię bramkową. Unici złapali kontakt w 65. minucie kiedy faulowany w polu karnym był Madej, a rzut karny pewnym strzałem przy lewym słupku na gola zamienił Hanejko. Do końca meczu, gospodarze nie stworzyli sobie już dogodnych sytuacji na bramkę wyrównującą i ulegli Stali 2:3.