Francesco Jelna – Unia Nowa Sarzyna 0:2 (0:1)

bramki: Artur Łuczak (29.), Szymon Grabarz (60.)

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

SKRÓT SPOTKANIA (wideo)

W meczu drugiej kolejki klasy okręgowej Unia mierzyła się z kolejnym rywalem z gminy – Francesco Jelna. Unici już od pierwszych minut posiadali wyraźną przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. Okazji nie brakowało, bo w dobrej sytuacji znaleźli się, m.in. Łuczak, którego uderzenie w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz. W kolejnej okazji Wiatr umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej. W 29. minucie Unia wyszła na prowadzenie. Gnidec zagrał prostopadłą piłkę do Łuczaka, a ten wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem efektownym lobem. Druga odsłona również należała do Unii, ale znów nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji, m.in. Łuczak i Madej. Dopiero w 60. minucie, wprowadzony kilka minut wcześniej Grabarz popisał się efektownym dryblingiem i po indywidualnej akcji podwyższył na 2:0. W dalszej części spotkania wciąż przeważała Unia. Znakomitej okazji nie wykorzystał m.in. K. Filip, który nie czysto trafił w piłkę.