Unia Nowa Sarzyna – Azalia Wola Zarczycka 2:0 (1:0)

bramki: Patryk Wiatr (23.), Alan Grześkiewicz (64.)

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA

BRAMKI Z MECZU (wideo)

Skład Unii: Żuraw, Jandziński, Pieróg, Wośko, Gnidec (68. Grabarz), Grześkiewicz, Madej, Wiatr, Iskra, K. Błajda (80. D. Bieńkowski), Łuczak (86. K. Filip).

Pierwsza część spotkania mogła się podobać, bo obfitowała w kilka ciekawych akcji. Unia przeważała, ale goście groźnie kontrowali., jako beniaminek nie przestraszyli się faworyzowanego rywala. Pierwsza zagroziła Azalia, kiedy po szybkiej kontrze obok lewego słupka uderzył Florek, grający tak nie dawno w Unii. Później kilka okazji mieli gospodarze. Kiedy wydawało się, że wynik otworzy Łuczak, który minął bramkarza, ale jego strzał w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej obrońca gości. Chwilę potem ładnym rajdem z lewej strony popisał się Madej, który zagrał do Wiatra. Ten z dużym spokojem wpakował piłkę do bramki. Po zdobyciu prowadzenia Unia powinna pójść za ciosem, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. To mogło się zemścić na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to Azalia przeprowadziła ładną akcję – jednak zawodnik przyjezdnych uderzył w sytuacji sam na sam nad poprzeczką. Drugą połowę lepiej rozpoczęła Azalia, kiedy to inny były Unita Andrzej Sobota dwukrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką Marcina Żurawia. W 64. min Unia podwyższyła na 2:0. Krystian Błajda zagrał w pole karne z prawej flanki, a Grześkiewicz pokonał Czenczka strzałem po ziemi w długi róg. Kilka minut później Łuczak mocnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się pod kątem i nie wiadomo do końca czy nie przekroczyła linii bramkowej. W odpowiedzi dobrym uderzeniem popisał się A. Sobota, ale Żuraw bardzo ładnie interweniował. Do końca nie wydarzyło się już nic szczególnego odnotowania i Unia mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie w gminnych derbach. Za tydzień kolejny z mecz z rywalem z gminy – Francesco Jelna na wyjeździe.