Unia wygrywa w Grębowie

Słowianin Grębów – Unia Nowa Sarzyna 2:4 (0:3)
bramki: 0:1 Damian Kępa (4.), 0:2 Krystian Błajda (33.), 0:3 Wojciech Filip (39.), 1:3 Paweł Ciba (51.), 1:4 Albert Dziura (74. samobójcza), 2:4 Paweł Ciba (89.)

Słowianin: Kozieł – Maciuba (42. Marcin Ciba)- Kułaczkowski, Dziura, Łukasik (46. Wdowiak), Mariusz Ciba, Paweł Ciba, Dabek, Świąder (20. Kowalczyk), Rutyna, Chorab.

Unia: Gnatek – Łoin, Jandziński, Wośko, Błajda, Gnidec – Kępa, Iskra, Wiatr, Madej, Filip (56. Gałdyś).

W zaległym meczu 25. kolejki, czerwono-biało-niebiescy znów sięgnęli po komplet punktów. Zwycięstwo nr 15 w rundzie wiosennej zanotowali w Grębowie, gdzie pokonali miejscowego Słowianina 4:2. Gospodarze nie mieli dobrego sezonu i w przyszłym będą musieli grać w A-klasie. W mecz znakomicie weszli Unici, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił po raz pierwszy w barwach Unii w oficjalnym meczu Damian Kępa. Na drugiego gola trzeba było czekać około pół godziny. Wtedy Kozieła pokonał Krystian Błajda, dla którego było to 22. trafienie w sezonie i wszystko na to wskazuje, że zostanie najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu. Jeszcze przed przerwą stan rywalizacji na 0:3 podwyższył Wojciech Filip. Po zmianie stron pierwsi zaskoczyli gospodarze za sprawą bramki Pawła Ciby. Na kwadrans przed końcem losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte, kiedy Albert Dziura niefortunnie trafił do swojej bramki. Na otarcie łez, gospodarze zdobyli jeszcze drugiego gola. Tuż przed końcem Gnatka pokonał po raz drugi Paweł Ciuba. Ostatnim akcentem sezonu, będzie sobotnie spotkanie Unii na własnym stadionie z Bukową Jastkowice. Początek meczu o godz. 11:00.