Wysokie zwycięstwo na zakończenie sezonu

Unia Nowa Sarzyna – Bukowa Jastkowice 11:3 (4:2)

bramki dla Unii: Eryk Sarzyński (8., 83.), Krystian Błajda (18., 37., 80., 85.), Michał Madej (36.), Konrad Jandziński (54.), Szymon Wośko (62., 88.), Marcin Pieróg (75.)

Unia: Maczuga – Jandziński, Łoin (46. Węglarz), Wiatr, Gnidec – Wośko, Iskra (71. Pieróg), Madej, Sarzyński, Kępa (60. Karwacki) – Błajda.

Szalony, radosny futbol zaprezentowały dziś na zakończenie sezonu drużyny Unii i Bukowy Jastkowice. Mecz mógł się podobać kibicom, bo obfitował w wiele ciekawych akcji i pięknych bramek. Oba zespoły nie grały już o stawkę, stąd zdecydowały się zagrać ofensywnie. Goście wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po ładnym uderzeniu z pierwszej piłki. Sześć minut później wyrównał Sarzyński, a jego trafienie było setną bramką dla Unii w tym sezonie. Za chwilę znów goście zaskoczyli i było 1:2. Odpowiedź była szybka i w 18. Krystian Błajda strzałem po ziemi w długi róg zaskoczył bramkarza rywali. W 36. min Unici w końcu wyszli na prowadzenie po ładnej akcji i bramce Michała Madeja. Przed przerwą trafił jeszcze Krystian Błajda po znakomitej wrzutce Sarzyńskiego. Po zmianie stron znów jako pierwsi zaskoczyli goście, którzy wykorzystali rzut karny po faulu Węglarza. Sytuację uspokoił Jandziński, który zdobył bramkę po podaniu Kępy. Za chwilę na 6:3 podwyższył Szymon Wośko, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. To nie był koniec, bo w 75. kolejnego gola dorzucił kapitan Marcin Pieróg, a kilka minut później trzecią bramkę w tym meczu zdobył Krystian Błajda. W 83. min było już 9:3, a strzelcem był Eryk Sarzyński. Dziesiąte trafienie dorzucił Błajda, a za moment Szymon Wośko zakończył festiwal strzelecki, po pięknym trafieniu w okienko. W ten efektywny sposób Unici zakończyli sezon, w którym zajęli drugą pozycję w tabeli.